Hypotéky, úvěry a pojištění

Zlevňování hypoték se blíží svému konci. Čekáme růst počtu problematických úvěrů, soudí odborníci

12.05.2015 09:50
Úvěry na bydlení jsou nejlevnější v historii a do budoucna úrokové sazby podle odborníků spíše porostou.
Kromě České národní banky bude cenu hypoték ovlivňovat i politika Evropské centrální banky a její snaha rozproudit úvěrování a zrychlit tak růst cen v eurozóně.
Zároveň platí, že čím více peněz banky rozpůjčují, tím větší je pravděpodobnost, že poroste i podíl problematických úvěrů.
Hypotéky ještě nikdy nebyly tak levné jako nyní, poslouchají klienti bank už minimálně rok. Úrokové sazby jsou na historických minimech a podle ekonomů už není příliš prostoru pro jejich další pokles. V tom se oslovení odborníci shodují. Podstatně menší shoda panuje v tom, jak dlouho bude ještě období laciných úvěrů trvat.
Nejenom noví zájemci o hypotéku, ale i klienti s dobíhající dobou fixace úrokové sazby tak nyní řeší zásadní otázku. Kam zamíří úroky během příštích několika let? 
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.