Hypotéky, úvěry a pojištění

Životní pojistku musí změnit miliony lidí, stát zpřísní daňové zvýhodnění

29.10.2014 12:28
Pojišťovny v Česku se chystají na akci, která nemá v jejich historii obdoby. Ještě během listopadu osloví miliony svých klientů a budou po nich chtít rozhodnutí, jestli budou nadále využívat daňové odpočty ze zaplaceného pojistného, ale zároveň tím ztratí nárok na výběr peněz bez jakýchkoli sankcí dřív než v 60 letech. Nebo si možnost provádět mimořádné výběry chtějí do budoucna udržet, a přijdou o možnost ušetřit na daních.
Od Nového roku se totiž v Česku změní způsob, jakým životní pojištění funguje. Stát chce zamezit zneužívání životních pojistek ke snižování mzdových nákladů v některých firmách. Podle výpočtů HN tím rozpočet přichází na odvodech sociálního a zdravotního pojištění až o 720 milionů ročně. Od příštího roku bude možné zaměstnancům přispívat, jen když budou mít smlouvu bez možnosti mimořádných výběrů. A výplatu dostane klient nejdříve po šedesátce, pokud zároveň jeho smlouva trvá déle než pět let - bez ohledu na to, zda mu na pojištění přispívá zaměstnavatel.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.