Hypotéky, úvěry a pojištění

Zbavte se úvěrů. Konsolidujte je

22.01.2015 09:48
Pokud vám vaše úvěry, kreditky a další půjčky přerůstají přes hlavu, není nic jednoduššího než sloučit je do jednoho produktu. Nejen, že získáte přehled nad svými závazky, ale zároveň můžete ulevit svému rozpočtu. Naprostá většina bank tuto možnost nabízí pod názvem konsolidace úvěrů. Zájem mezi klienty je veliký.
Většina klientů volí konsolidaci právě kvůli potřebě snížení měsíčních splátek, které často nadměrně zatěžují rodinný rozpočet. Díky sloučení půjček vznikne jeden úvěr, který si po domluvě s bankou nastavíte podle toho, jak vám vyhovuje.
V případě, že snížíte měsíční splátku, dojde k prodloužení doby splatnosti, čímž se navýší i částka, kterou bance celkem splatíte.
 

Zajištěné úvěry a úvěry v prodlení nesloučíte

V současné době nabízí konsolidaci úvěrů naprostá většina bank. Nepochodíte pouze u Fio banky a mBank. Equa bank sice konsolidaci nabízí, ale až od částky 200 tisíc korun a zároveň musíte úvěr zajistit nemovitostí.
S konsolidací se setkáte i u nebankovních společností. Nabízí je například Cetelem či Home Credit.
Banky sloučí prakticky všechny typy úvěrových produktů - spotřebitelské úvěry, kontokorenty, kreditní karty i úvěry od nebankovních společností (ovšem například Expobank vám do konsolidace nevezme kreditní karty ani kontokorent).
Podmínkou ale je, aby se jednalo o úvěry, které nejsou zajištěny. Pokud byste tedy chtěli konsolidovat úvěry od stavebních spořitelen, leasingy či hypotéky, se svým požadavkem v naprosté většině případů narazíte.
Také se připravte na to, že budete bankou často odmítnuti, pokud budete chtít do konsolidace zahrnout úvěry po splatnosti. Nicméně i v tomto případě záleží na individuální dohodě - například Cetelem v určitých případech konsoliduje i úvěry vlastních klientů, kteří se dostali do finančních potíží.
„U Zuno jde refinancovat i úvěr se zpožděnými splátkami, maximálně však v délce tří měsíců,” upozornil Vladimír Michna, tiskový mluvčí banky.
Některé finanční společnosti omezují i počet úvěrů, které vám sloučí do jednoho produktu. Maximálně pět vám převedou v Air Bank, deset pak ve Sberbank či Zuno.
 

Do konsolidace můžete jít i s miliónovými závazky

Každá instituce nabízející konsolidaci úvěrů má pochopitelně své podmínky týkající se jak typů úvěrů, které vám sloučí, tak minimální či maximální výše úvěru a celkové doby splatnosti.
Do konsolidace můžete jít se stotisícovými až miliónovými závazky. Například Cetelem, Sberbank či UniCredit Bank vám sloučí úvěry až do jednoho miliónu korun, Komerční banka dokonce do 2,5 miliónu korun. Doba splatnosti se u bank pohybuje v rozmezí od jednoho roku až do deseti let.
Může se vám stát, že po vás stávající banka, od které chcete úvěr převést jinam, bude požadovat sankční poplatek za předčasné splacení úvěru. Banky s tímto poplatkem počítají, jeho výši pak zahrnou do celkové výše úvěru, kterou budete u nich pro konsolidaci čerpat.
 

Modelový příklad: Úvěr ke konsolidaci ve výši 184 tisíc

Pro názornou představu, s jakými podmínkami se u jednotlivých finančních institucí setkáte, jsme ve spolupráci s nimi připravili modelový příklad klienta - čtyřčlenné rodiny se dvěma dětmi a s měsíčním příjmem 40 tisíc korun čistého -, která v současné době splácí čtyři úvěrové produkty, přičemž každý měsíc musí na splátky uvolnit 7590 korun. Tato částka je už pro ni neúnosná, optimální by byla měsíční splátka maximálně do výše čtyř tisíc korun.
 

Rodina žádá o konsolidaci úvěru v celkové výši 184 tisíc korun, nyní čerpá:

Také v případě konsolidace některé banky odměňují své klienty za řádné splácení úvěrů. Odpuštění několika splátek či výplatu zajímavých finančních odměn tak získají klienti Air Bank (odpustila 10 splátek), Cetelem (klient získal bonus 20 899 korun), Raiffeisenbank (klient získal po splacení úvěru odměnu 20 tisíc korun).
 

Zájem o sloučení úvěrů je mezi klienty mimořádný

Finanční společnosti potvrzují velký zájem klientů o sjednávání produktů umožňující konsolidaci úvěrů. Napříč bankovním trhem představuje zhruba třetinu až polovinu objemu nových půjček.
Banky předpovídají, že zájem klientů o konsolidace i nadále poroste.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.