Hypotéky, úvěry a pojištění

Zájem o stavební spoření v Česku roste, spořitelny čekají mírné oživení

15.12.2013 17:50

Stavební spořitelny poskytly od ledna do konce listopadu úvěry za téměř 41,2 miliardy korun, což je v meziročním srovnání nárůst o dvě procenta. Letos také zatím roste zájem o uzavírání nových smluv včetně navýšení cílových částek.
"Protože v příštím roce zůstanou podmínky stabilní a poptávka po půjčkách na rekonstrukce neklesne, můžeme očekávat opět mírné oživení jak z hlediska uzavírání nových smluv, tak i v objemu půjček," uvedl tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý. Všechny ukazatele podle něj naznačují, že stavební spoření se po létech diskusí a změn dostává do stabilnější doby.
Počet nově uzavřených smluv včetně navýšení cílových částek spořitelnám ke konci listopadu stoupl meziročně o zhruba 17 tisíc na 539 tisíc. Méně smluv letos zatím uzavřely Wüstenrot stavební spořitelna a Raiffeisen stavební spořitelna.
Objem úvěrů klesl stavební spořitelně Modrá pyramida a Wüstenrot stavební spořitelně. Naopak 16procentní růst zaznamenala Raiffeisen stavební spořitelna.
Za celý loňský rok stavební spořitelny poskytly úvěry za 43,7 miliardy korun, meziročně o devět procent méně. Celkově stavební spořitelny uzavřely loni zhruba 580 tisíc smluv včetně navýšení cílové částky, předloni to bylo přes 685 tisíc.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/zajem-o-stavebni-sporeni-mirne-roste-pristi-rok-bude-pry-obdobny-php-/ekonomika.aspx?c=A131215_144434_ekonomika_zt

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.