Hypotéky, úvěry a pojištění

Úroky u hypoték lze ještě snížit, úspory jdou do desítek tisíc

09.02.2014 20:55

I přesto, že vám  banka  u hypotéky nabídne zajímavou úrokovou sazbu, nemusí být konečná. Přistoupíte-li na podmínky banky, můžete si ji srazit o další desetiny procenta. Stačí, když budete například splácet z běžného účtu u stejné banky či si sjednáte pojištění.
Možností, jak si snížit úrokovou sazbu, respektive jak využít takzvaných úrokových zvýhodnění, nabízejí banky několik. Pokud na ně přistoupíte, můžete si měsíční splátky snížit o stovky i tisíce korun. Například u dvoumiliónové hypotéky s 20letou splatností při využití úrokových zvýhodnění ušetříte u České spořitelny, UniCredit Bank, Equa bank či Raiffeisenbank kolem 1000 korun měsíčně.
Celkové úspory pak jdou pochopitelně do desítek až stovek tisíc korun. Jejich výše je závislá i na tom, zda banka slevu z úrokové sazby poskytuje po celou dobu trvání úvěru, nebo jen po dobu zvolené fixace. S úrokovým zvýhodněním po celou dobu splácení se setkáte například u České spořitelny, ČSOB a Ery (sleva za pojištění 2 ze 3), Equa bank, Fio, GE Money Bank, mBank či Wüstenrot. Výhodou bývá i to, že jednotlivá úroková zvýhodnění můžete sčítat.

S hypotékou i účet: sleva až 1 procento

Většina bank poskytuje slevu ze základní úrokové sazby, pokud si klient u banky zároveň sjedná běžný účet, ze kterého bude hypotéku splácet. S nejvyšším úrokovým zvýhodněním – sleva 1 procento – se setkáte u Raiffeisenbank. Banka však požaduje, aby klienti účet aktivně využívali – každý měsíc z něj musí provést alespoň tři transakce. Za aktivní využívání běžného účtu získají slevu 0,5 procenta klienti České spořitelny či UniCredit Bank, slevu 0,3 procenta pak klienti Equa bank.
V GE Money Bank se můžete dostat až na slevu 0,7 procenta, pokud si k hypotéce zároveň pro splácení sjednáte jeden z vybraných účtů. Za sjednání účtu nabízejí dále slevu z úrokové sazby Hypoteční banka, LBBW Bank a Sberbank.

Pojištění sníží sazbu o další desetiny procenta

S úrokovým zvýhodněním můžete u mnoha bank počítat i tehdy, uzavřete-li zároveň s hypotékou i životní pojištění, pojištění schopnosti splácet či pojištění nemovitosti nebo domácnosti. Slevy na základní sazbě se pak pohybují od 0,05 % (LBBW Bank) až po 0,5 % (UniCredit Bank).
V případě sjednání pojištění schopnosti splácet dobře zvažte, zda se vám pojištění skutečně vyplatí. Pojišťovna sice za vás bude v případě vaší nemoci nebo ztráty zaměstnání po určitou dobu (většinou se jedná o 12 měsíců) hypotéku splácet, ale pojištění z vás vytahá další desítky tisíc korun na pojistném.

Čím vyšší hypotéka, tím větší sleva

Se zajímavou nabídkou přišla Hypoteční banka. „Za každý půjčený milión korun nabízíme u Australské hypotéky slevu z úrokové sazby ve výši 0,1 procentního bodu. Celkově tak lze získat úrokovou sazbu nižší až o celých 0,4 procentního bodu,” přiblížila nabídku pro Právo Marie Mocková z Hypoteční banky.
Tzv. úrokové schody má v nabídce i ČSOB a Era Poštovní spořitelna. Platí pro hypotéky do 85 procent hodnoty zástavy a klient tak může získat nižší sazbu až o 0,4 procenta u hypoték nad tři milióny korun.
Také Fio zvýhodňuje vyšší hypotéky, klienti mohou získat slevu až 0,2 procenta u úvěrů nad dva milióny korun.

Zdroj: https://www.novinky.cz/finance/326584-uroky-u-hypotek-lze-jeste-snizit-uspory-jdou-do-desitek-tisic.html

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.