Hypotéky, úvěry a pojištění

Stavební spoření s úrokem 5,58 %? Kolik opravdu čekat

19.12.2013 13:33

Stavební spořitelna Wüstenrot se v masivní reklamní kampani chlubí zhodnocením až 5,58 procenta ročně. Jaká je skutečnost?
Inzerovaný výnos nikdo nezíská. Je totiž spočten za nereálných předpokladů. Výsledné zhodnocení, které bere v úvahu poplatky a daně, je výrazně nižší.
Jednak není počítáno s poplatkem za uzavření smlouvy, přitom tato spořitelna v tuto chvíli žádnou akci odpuštění poplatku pro dospělé klienty neinzeruje. I při uzavření smlouvy přes internet je účtován poplatek ve výši 50 procent úhrady.
Dále není ve výpočtu zohledněn poplatek za vedení smlouvy, který činí 25 korun měsíčně a nelze jej odpustit. Rovněž se nepočítá s daní 15 procent z připisovaných úroků.
Wüstenrot stavební spořitelna bohužel není jediná, která vyvolává v klientech nereálné představy.
Rovněž Českomoravská stavební spořitelna se chlubí efektivní úrokovou sazbou až 5,4 procenta, jenže opět do svého výpočtu nezahrnuje poplatky a daně.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/finance/bydleni/clanek.phtml?id=798122

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.