Hypotéky, úvěry a pojištění

Spořitelna mění ceník, o prázdninách zdraží platby a papírové výpisy

03.06.2014 20:11
Česká spořitelna, banka s největším počtem klientů v zemi, mění ceník. V době prázdnin, 15. srpna, zvyšuje ceny některých základních služeb, a to i více než na dvojnásobek. Několik položek zlevňuje, například výběr z bankomatu bude stát 5 Kč namísto šesti korun.
Banka mění zhruba čtyřicet položek ve svém ceníku, většina upravovaných poplatků jde výrazně nahoru, vyplývá z oznámení České spořitelny klientům. Čtyři změny ceníku patří mezi zásadní a dotknou se velkého počtu klientů.
Česká spořitelna oznámila, že "sjednocuje částku za provedení všech běžných elektronických transakcí na pět korun", což v překladu znamená zdražení všech jednorázových platebních příkazů přes internetové a mobilní bankovnictví ze dvou korun.
Jednou z mála změn, kdy naopak cena služby směřuje dolů, je zlevnění výběru ze spořitelního bankomatu ze šesti na pět korun.
Třetí významnou změnou je zvýšení ceny bankovních SMS zpráv. Přihlášení, zaslání informace a zůstatková SMS bude nově za dvě koruny místo 1,50 Kč. Autorizační a potvrzovací SMS jsou i nadále zdarma.
Většiny klientů se také dotkne změna cen za papírové výpisy ke sporožirovým a osobním účtům. Nově bude nejběžnější varianta výpisu zasílaná domů na adresu v Česku stát pětadvacet korun. Dosud to bylo obvykle za poštovné (9,50 koruny) a případně poplatek za frekvenci výpisu - nejčastěji jde o pět korun. Na přepážce bude vyzvednutí výpisu stát osmdesát korun, dosud je za 45 Kč.
Banka ve zprávě klientům uvádí, že ceník zjednodušuje a ke změnám přistupuje "po delší době, kdy jsme udržovali konstantní ceny v oblasti platebního styku." Mimo uvedené změny se zvedají ceny za styk s pobočkou, například vklady a výběry na přepážce.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.