Hypotéky, úvěry a pojištění

Šéf pojišťovny AXA: Za špatné poradce jsme zaplatili čtvrt miliardy korun

31.07.2014 10:43
Pojišťovně AXA se výrazně snížila stornovost pojistek. Výše storno provizí činí za prvních šest měsíců tohoto roku 29 milionů korun, zatímco za celý minulý rok to bylo 135 milionů. Firma se totiž zbavila poradců, kteří nutili klientům produkty jen kvůli vlastní provizi.
Pojišťovně Axa hrozí pokuta od České národní banky až 20 milionů korun. Za to, že spolupracovala s finančními poradci, kteří lidem nutili produkty jen kvůli vlastní provizi a nehleděli na zájmy klientů. Podle generálního ředitele pojišťovny AXA pro ČR a SR Martina Vogla je s tím teď ale konec.
Axa ukončila spolupráci s pěti stovkami vlastních poradců a se 156 makléřskými firmami. Kvůli nesplaceným dluhům těchto společností přišla společnost o celý roční zisk (250 milionů korun). Opatření na zlepšení kvality prodeje přinesla propad tržního podílu.
"Samozřejmě jsme přišli o obchod, ale nejsem pyšný na objemy, které nepřinášejí zisk," řekl Vogl.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.