Hypotéky, úvěry a pojištění

Sazby hypoték stagnují, lidé se však do uzavírání smluv moc nehrnou

18.12.2013 09:33

Průměrné hypoteční sazby se pohybují i v listopadu těsně nad třemi procenty. Na říjnové úrovni je neudržely ani předvánoční akce a slevy bank. Z 3,06 procenta v říjnu se v listopadu dostala průměrná sazba na 3,09 procenta.
Jak ukazuje Fincentrum Hypoindex, drží se sazby i navzdory mírnému růstu stále nízko. Přestože jsou ceny nemovitostí stále přijatelné a oslabení koruny je zatím nijak neovlivnilo, lidé se do uzavírání nových smluv příliš nehrnou. V listopadu uzavřelo smlouvu o hypotečním úvěru 8 267 klientů. Počty i objemy hypoték klesají již třetí měsíc za sebou.
"Nyní již prakticky žádná banka nedohání objemy a v závěru roku budou banky spíše brzdit. Kvůli novému občanskému zákoníku na ně totiž čekají změny ve formulářích a související administrativě. V prosinci se tak nejvyšších objemů v roce na rozdíl od minulého roku nedočkáme," říká vedoucí analytik společnosti Fincentrum Josef Rajdl.
Podle názoru ředitele společnosti Golem Finance Libora Ostatka budou v prosinci úrokové sazby hypoték dál stagnovat. Banky již mají pro tento rok splněno, šetří si munici a zajímavé věci v cenové oblasti se začnou odehrávat hned na začátku roku.
"V tuto chvíli se domníváme, že leden bude měsícem vyčkávání. Banky budou mít plné ruce práce s integrací nového občanského zákoníku a z taktických důvodů se nebudou chtít zahltit novými obchody. Nicméně v únoru, pokud příznivé podmínky na mezibankovním trhu přetrvají, se do toho pustí naplno a sazby přinejmenším alespoň naoko sníží s cílem nastartovat poptávku a dodat na trh pozitivní zprávy," dodává Libor Ostatek.
Porovnejte si hypotéky online na FINmarket.cz. Podívejte se na hypotéku od ČSOB, Komerční banky, Raiffeisenbank nebo hypotéku od Unicredit banky a zvolte si tu nejvýhodnější!
Česká národní banka ponechala na úterním zasedání úrokové sazby na rekordním minimu a potvrdila intervenci. "Bankovní rada ČNB také rozhodla nadále používat devizový kurz jako další nástroj uvolňování měnových podmínek a potvrdila závazek ČNB intervenovat na devizovém trhu na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 korun," uvedla centrální banka v tiskové zprávě.

Zdroj: https://finance.idnes.cz/prumerne-urokove-sazby-hypotek-za-listopad-2013-fqg-/hypoindex.aspx?c=A131217_095108_hypoindex_zuk

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.