Hypotéky, úvěry a pojištění

Při předčasném vypovězení životní pojistky se bude doplácet daň

02.10.2014 14:10
Zneužívání příspěvků zaměstnavatelů vyplácených na životní pojistky zaměstnanců jako alternativy k platu by mělo od příštího roku skončit. Sněmovna totiž na konci září rozhodla, že zaměstnanci se k těmto penězům dostanou bez sankce nejdříve po pěti letech trvání smlouvy s pojišťovnou nebo po dovršení věku 60 let.
Někteří zaměstnavatelé zneužívají příspěvky na soukromé životní pojištění zaměstnanců jako formu odměny k platu, zaměstnanci si tak mohou tyto peníze vybírat. Nová právní úprava tomu má zamezit. Motivací zaměstnavatelů přitom podle ministerstva financí je, aby ušetřili daň a především příspěvky na sociální a zdravotní pojištění, které ze zákona mají povinnost hradit.
Nově to bude tak, že pokud zaměstnanec peníze jednorázově vybere, nebudou tyto částky osvobozeny od daně.
„Změna v oblasti podpory soukromého životního pojištění je činěna v kontextu snahy navrátit tomuto daňovému benefitu původní charakter, tedy podporovat spoření na stáří. Toho, kdo svým soukromým životním pojištěním k tomuto cíli směřuje, tj. nebude naspořené prostředky čerpat před dosažením důchodového věku, se navrhovaná úprava žádným způsobem nedotkne,“ uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo financí.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.