Hypotéky, úvěry a pojištění

Posílat peníze do druhého penzijního pilíře nepůjde od roku 2016

30.01.2014 17:31

Možnost posílat část odvodů na sociální zabezpečení do soukromých penzijních fondů místo státu nová vláda ustřihne na konci roku 2015. "Od 1. 1. 2016 by neměla být možnost přispívat do druhého pilíře," řekla nová ministryně práce Michaela Marksová-Tominová při přebírání úřadu od svého předchůdce Františka Koníčka.
Zrušení penzijní reformy, kterou prosadila bývalá pravicová vláda, bylo stěžejním předvolebním slibem sociální demokracie.
Do koaliční smlouvy si ČSSD, ANO a KDU-ČSL napsaly, že sloučí druhý a třetí penzijní pilíř, v němž stát přispívá lidem, aby si spořili na penzi nad rámec povinných odvodů, a navrhnou vylepšení parametrů penzijního připojištění se státním příspěvkem.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/moznost-posilat-penize-do-druheho-pilire-penzi-skonci-na-konci-roku-2015-1zs-/domaci.aspx?c=A140130_160536_domaci_kop

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.