Hypotéky, úvěry a pojištění

Pojišťovny vylepšují životní pojištění. Co si pohlídat u slev a bonusů

09.06.2015 10:17
Přemýšlíte jak ušetřit na pojištění? Jednou z možností je využít cenových akcí pojišťoven, kterých se v posledních měsících objevilo opravdu mnoho. Je však třeba dobře vybírat.
Vzhledem k obrovské konkurenci se v dnešní době snaží nejen supermarkety a prodejci nejrůznějších výrobků i služeb nalákat zákazníky na všelijaké slevy, bonusy a časově omezené akce. Poslední dobou se tímto směrem výrazněji vydaly i pojišťovny u životních pojištění.
Některé inzerované výhody nemají pro každého příliš velkou hodnotu. Jde spíše o marketing. To platí zejména o různých bonusech v podobě zvýšeného plnění za určitých podmínek. Proto je vždy dobré přečíst si podmínky smlouvy.
Například Pojišťovna České spořitelny vyplatí dvakrát více klientovi, který si do konce června sjedná životní pojištění FLEXI s pojištěním velmi vážných onemocnění a v budoucnu ho „kousne“ klíště, respektive onemocní lymskou boreliózou nebo klíšťovou encefalitidou. Pojišťovna ovšem nevyplatí vyšší plnění za každé kousnutí klíštětem. V pojistných podmínkách je uvedeno, že příznaky onemocnění se musí projevit v období tří měsíců následujících po přisátí klíštěte. Aby pojišťovna peníze vyplatila, musíme mít závažné a trvalé neurologické, případně i psychiatrické následky.
Zvážit je třeba i míru hrozícího rizika. Například pojišťovna Allianz u vybraných připojištění poskytuje při sjednání smlouvy do konce června takzvaný úrazový bonus, což je dvojnásobné plnění v případě dopravní nehody. Ačkoliv nehody vypadají dramaticky, ve srovnání s ostatními riziky (zejména nemocemi) jde o méně častou událost.
 

Pojišťovna Pojistný produkt Popis slevy Platnost akce

Allianz pojišťovna RYTMUS, MERCURY, F1 Úrazový bonus ve výši dvojnásobku sjednané částky (max. ve výši 500 000 Kč) v případě pojistné události související s dopravní nehodou. do 30. 6. 2015
Česká podnikatelská pojišťovna Všechny produkty životního pojištění Klienti, kteří si sjednají smlouvu životního, nebo neživotního pojištění, získají jako dárek cestovního pojištění pro rodinu klienta na 20 dní zdarma. do konce roku 2015
Kooperativa PERSPEKTIVA Navýšené plnění pro sirotky. Při úmrtí obou rodičů dítěte při dopravní nehodě je vyplacena dvakrát vyšší částka (program ŽABKA). do konce roku 2015
Pojišťovna České spořitelny FLEXI Dvojnásobné plnění (max. o milion korun více oproti sjednané částce) v případě vážných onemocnění způsobených kousnutím klíštěte. do 30. 6. 2015
UNIQA pojišťovna RŽP-D (produkt sjednaný přes vybrané zprostředkovatele)
 
Klienti, kteří si přes vybrané zprostředkovatele sjednají toto pojištění, získávají jako bonus cestovní pojištění na rok zdarma. do konce roku 2015
Ale bonusy v podobě zvýšeného plnění nesmíme přeceňovat. Proč? Životní pojištění by mělo být sjednáno vždy na takovou částku, o kterou se nám díky pojistné události sníží příjem, nebo zvýší náklady. Dejme tomu, že potřebujeme mít pojištění na dva miliony korun. Myslíme si, že tato částka k pokrytí výpadku příjmu je závislá na druhu onemocnění či typu úrazu? Sjednat si pojištění na milion korun a doufat, že onemocnění nám způsobí například klíště a dostaneme tak slíbený dvojnásobek? Nebo se pojistit na dva miliony a v případě vybrané události si navýšené plnění náležitě užít jako bonus?
Zkrátka sázet pouze na vybrané příčiny událostí je rozhodně nerozumné, potřebnou částku musíme dostat ve všech případech, kdy nám poklesne příjem.
 

Někde slevy až 20 procent

Mnohem smysluplnější než tyto bonusy jsou tak rozhodně slevy z pojistného, které pojišťovny rovněž inzerují. Nejvýhodnější slevu v současnosti inzeruje pojišťovna Metlife Europe Limited, která do 30. června 2015 láká klienty na slevu ve výši 20 procent z celého rizikového pojistného (na všechna pojištění), a to u vybraných produktů životního pojištění. Na slevu ve výši 10 až 15 procent z pojistného (pro vybraná připojištění) lákají i další pojišťovny.
 

Pojišťovna Pojistný produkt Popis slevy Platnost akce

AEGON pojišťovna Všechny produkty životního pojištění Sleva 15 % z rizikového pojistného pro pojištění smrti a invalidity. Jen je třeba doložit sportovní aktivitu, například kopií dokladu o zaplacení lekce jógy či jiného cvičení, doložit účast na běžeckém závodě či registraci vybrané sportovní činnosti (program AEGON FIT). do 30. 4. 2015, akce prodloužena bez určení časového omezení
Allianz pojišťovna RYTMUS, F1, MERCURY Sleva 10 % na připojištění rizika invalidity. do 30. 6. 2015
Česká podnikatelská pojišťovna Vybrané produkty životního pojištění Sleva 20 % na připojištění rizika hospitalizace, trvalých následků úrazu a invalidity. do 30. 6. 2015
MetLife Europe Limited GARDE, FAIRLIFE, VISION Jarní sleva 20 % na veškeré rizikové pojistné. do 30. 6. 2015
 
Jaký je závěr? Bonusy u pojištění mají smysl zejména v případě, kdy pojišťovna nabízí celkovou slevu na některé ze základních rizik, kterými jsou smrt, invalidita nebo pracovní neschopnost, vše následkem úrazu i nemocí. Vědět o těchto cenových akcích se proto vyplatí.
Ani tyto cenové akce však nesmí odvádět naši pozornost od důležitých parametrů pojištění, jako jsou například výluky z pojistné ochrany. Rozhodovat se pro dané pojištění jen na základě inzerované slevy by bylo krátkozraké.
 

Jak postupovat při sjednání životního pojištění

 

Oslovte více pojišťoven a porovnávejte                                        

Nenechte si vnutit ty nejdražší pojistky. Oslovte více pojišťoven a cenu pojištění si nechte spočítat od každé z nich. Záleží nejen na výši rizikového pojistného, ale i na dalších poplatcích.
 

Levné pojištění neříká nic o kvalitě 

Cena by neměla být jediným kritériem pro výběr pojištění. Důležitým hlediskem je především obsah pojistných podmínek, tedy výluky a omezení pojistného plnění. Stejně jako nízká prodejní cena auta nic neříká o jeho kvalitě, jízdních vlastnostech, spotřebě paliva či bezpečnosti. Nejde tedy o nízkou cenu, ale o poměr ceny a kvality.
 

Nechte si  poradit

Při uzavírání smlouvy je ideální nechat si poradit od odborníka, který vám objasní, proč si za pojistku zaplatit více. Dražší pojistka totiž může být kvalitnější a pojistné podmínky pro klienta výhodnější. Vždy chtějte vědět, za co vlastně pojišťovně platíte, a nechte si vysvětlit podmínky smlouvy a výhody, které z ní vyplývají.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.