Hypotéky, úvěry a pojištění

Pojišťovně Allianz klesl čtvrtletní zisk o 15 procent. Výsledek je horší než nejpesimističtější odhady analytiků

06.11.2015 12:45
Největší evropské pojišťovně Allianz klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk zhruba na 1,4 miliardy eur.
Nejpesimističtější odhad oslovených expertů přitom činil 1,44 miliardy eur.
Allianz je jednou ze tří největších pojišťoven na českém trhu.
Největší evropské pojišťovně Allianz ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o 15 procent na zhruba 1,4 miliardy eur (37,9 miliardy korun). Firmě, která vlastní rovněž investiční společnost PIMCO, uškodil odliv peněz ve správě aktiv a také nižší výběr z pojistného.
Společnost, která působí také v České republice, to oznámila v pátek.
Analytici v anketě agentury Reuters očekávali v průměru zisk 1,5 miliardy eur. Skutečný výsledek je ale horší než i ten nejpesimističtější odhad oslovených expertů, který činil 1,44 miliardy eur.
Pojišťovna pokles vysvětlila mimo jiné mimořádnými daňovými srážkami v loňském třetím kvartálu.
Celkové příjmy klesly ve třetím kvartálu meziročně o 4,3 procenta na 27,5 miliardy eur a provozní zisk se snížil o 7,5 procenta na 2,45 miliardy eur.
Společnost ale nadále očekává, že celoroční provozní zisk se bude pohybovat u horního okraje jejího cílového rozpětí mezi deseti a 10,8 miliardy eur.
 
Na tuzemský trh vstoupila Allianz v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších pojišťoven.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.