Hypotéky, úvěry a pojištění

Nemůžete prodat nemovitost? Známe účinný trik

13.01.2014 14:44

Praha - Nemůžete prodat byt či domek, je to vyhlášený "ležák" a kupec o něj nezavadí? Realitní kanceláře znají osvědčený trik, který ze zdánlivě neprodejné nemovitosti dělá atraktivní kousek. Jmenuje se home staging.
Zjednodušeně řečeno jde o rychlé a nenáročné doladění interiéru odborníkem tak, aby lépe působil na kupce. Jeho hlavní pravidla v rozhovoru pro Aktuálně.cz popisují profesionální home stagerka Jana Rybínová a realitní makléřka Barbora Merknerová.
Home staging [čti houm stejdžing] je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Zaměřuje se na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců, a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavením osvětlení a odstraněním všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet.
"Ačkoli si to málokdo z nás uvědomuje, koupě domu či bytu je také emocionální záležitostí. Pak tedy první dojem v podobě čistoty či nepořádku, světla či šera anebo vůně oproti zápachu mohou rozhodovat. Může to být třeba jen prvních třicet vteřin při procházení nemovitosti," upozorňuje Rybínová.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml?id=797355

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.