Hypotéky, úvěry a pojištění

Levné hypotéky ještě zlevní. Na splátkách se dají ušetřit statisíce

29.12.2014 15:48
Podle ekonomů a největších bank bude nadále pokračovat současné prostředí na trhu s hypotékami a ty mohou ještě zlevnit.
Banky mají dostatek peněz na to, aby snížily úroky.
Poklesu sazeb pomůže také nová konkurence.
Na splátkách hypoték se proti dřívějšku dají ušetřit sta tisíce korun.
Příznivější dobu na to vzít si hypotéku nebo si dojednat lepší fixaci sazby než letos Češi ještě nezažili. Jen od ledna klesl průměrný úrok podle Fincentrum Hypoindexu z 3,08 na listopadových 2,44 procenta. Zároveň to byl rok, kdy banky při některých akcích šly na delších fixacích prvně v historii s úroky i pod dvě procenta.
Kdo s hypotékou mohl počkat, ten oproti předchozím obdobím ušetřil. Zvlášť ve srovnání s podmínkami v době krize. Například za novou hypotéku na dva miliony korun a na dvacet let se na splátkách zaplatí zhruba o 200 tisíc korun méně než před pěti lety. V průměru je totiž teď sazba nejvyhledávanější pětileté fixace o tři procentní body nižší. Navíc se už neplatí 150 korun měsíčně za vedení hypotečního účtu, který banky v obavě ze sporů s klienty postupně zrušily.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.