Hypotéky, úvěry a pojištění

Konec roku se blíží, pohlídejte si státní příspěvek u stavebního spoření

18.12.2013 09:44

Blíží se konec roku a lidé se stavebním spořením mají nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jestli vše udělali nebo ještě mohou udělat pro to, aby získali co nejvyšší státní podporu za letošní rok.
Pokles státní podpory v minulých letech sice snížil i výnosnost vkladů, i tak stavební spoření – díky zpravidla dvouprocentnímu úroku a státní podpoře až 2000 Kč ročně – stále patří mezi nejvýhodnější klasické finanční produkty pro občany s běžnými příjmy a vklady. Lidé ovšem musí vydržet spořit aspoň šest let.
Podmínkou pro získání maximálního státního příspěvku je celkový roční vklad ve výši 20 tisíc Kč.
Až poté vzniká právo na dvě tisícovky ročně od státu. Výše roční státní podpory se vypočítává jako 10 procent z uspořené částky na každou smlouvu, maximálně však zmíněných 2000 korun na osobu.
Lidé by se případného stresu na konci roku mohli vyvarovat složením celkové potřebné sumy pro získání maximálního příspěvku od státu bezprostředně po uzavření smlouvy se stavební spořitelnou. To si však většina nemůže dovolit. Proto většina Čechů rozdělí splátky do šesti let. Řešením je také zřízení stálého příkazu z banky.

Zdroj: https://www.novinky.cz/finance/322183-konec-roku-se-blizi-pohlidejte-si-statni-prispevek-u-stavebniho-sporeni.html

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.