Hypotéky, úvěry a pojištění

Hypotéky překonaly další rekord. Tak levné ještě nebyly

21.05.2014 09:03
Průměrná sazba u nově sjednaných smluv dosáhla 2,88 procenta, a překonala tak dosud nejnižší hodnotu z letošního března.
Praha - Úrokové sazby u hypotečních úvěrů v dubnu klesly na další rekordní minimum. Průměrná sazba u nově sjednaných smluv dosáhla 2,88 procenta, a překonala tak dosud nejnižší hodnotu z letošního března, kdy činila 2,93 procenta.
Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot v nově uzavřených smlouvách včetně refinancování.
„S dubnovým poklesem průměrných úrokových sazeb klesly také rozdíly mezi jednotlivými bankami,“ říká Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.
 

O 2300 korun méně než před pěti lety

 
Banky v dubnu poskytly 7193 hypotečních úvěrů (meziroční pokles o 4,3 procenta) za celkem 11,9 miliardy korun (bez výraznější změny oproti loňskému dubnu). Průměrná výše nově poskytnutého úvěru tak meziročně vzrostla o 4,5 procenta na 1 656 386 korun.
Splátka této průměrné hypotéky tak při nově uzavřené smlouvě vyjde v průměru na 9087 korun měsíčně. Před pěti lety, kdy se sazby pohybovaly kolem 5,5 procenta, byla průměrná splátka o více než 2300 korun měsíčně vyšší.
 

V květnu přišla další vlna

 
Další vlna snižování sazeb podle Rajdla přišla v květnu, takže rekord může být znovu překonán. „Ačkoliv banky stále přichází s nápady, jak stlačit sazby ještě níže, a prostor pro další snižování vzhledem k nákladům financování je dostatečný, je možné, že k dalšímu významnému poklesu by mateřské banky již nemusely být ochotny přihlížet,“ dodává Rajdl.
„Pětileté fixace do 2,5 procenta již nejsou žádná rarita a jedna z bank aktuálně láká na sazby u dvouleté fixace do dvou procent,“ upřesňuje Rajdl.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.