Hypotéky, úvěry a pojištění

Hypotéky mírně zdražily, počet smluv zbrzdil nový zákon

20.02.2014 11:35

Praha - Úrokové sazby u hypotečních úvěrů během ledna vzrostly jen nepatrně. Průměrná sazba u nově sjednaných smluv se zvýšila z prosincových 3,06 na 3,08 procenta. Na historicky nejnižší úrovni byla loni v červnu, kdy spadla na 2,95 procenta.
Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot v nově uzavřených smlouvách.
Lednová statistika také ukazuje, že hypoteční trh se na začátku letošního roku zbrzdil. Sjednáno bylo jen 4225 smluv, což je nejméně od února 2011. Loni v lednu přitom banky uzavřely 5146 smluv, o rok dříve 5443 smluv. Objem sjednaných hypoték klesl v lednu na 6,964 miliardy korun, zatímco před rokem to bylo 8,386 miliardy.
Nízké lednové objemy mají podle Josefa Rajdla, vedoucího analytika společnosti Fincentrum, důvod čistě administrativní v souvislosti s novým občanským zákoníkem.
"Nové formuláře a procesy vyžadovaly určitý čas ke zapracování. Banky si to ale vynahrazují již nyní, kdy se snaží obchody opět rozhýbat snížením úrokových sazeb. Únorová čísla by tak již měla přinést zajímavější změnu v průměrných sazbách," říká Rajdl.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/finance/bydleni/clanek.phtml?id=801805

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.