Hypotéky, úvěry a pojištění

Hypotéky dál zlevňují. Průměrná úroková sazba spadla na rekordní 2,81 procenta

18.06.2014 13:15
Půjčit si na bydlení je nyní nejvýhodnější za posledních 11 let. Průměrná úroková sazba se v květnu podle Fincentrum Hypoindexu propadla na 2,81 procenta. Jde o nejnižší hodnotu za dobu měření tohoto indexu.
V květnu bylo možné sehnat nejlaciněji peníze na bydlení. Průměrná úroková sazba hypoték se v tomto měsíci propadla na 2,81 procenta. Dostala se tak na nejnižší hodnotu za dobu sledování tohoto klíčového ukazatele.
Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu, který od roku 2003 monitoruje průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.
Oproti předchozímu sledovanému měsíci došlo opět k poklesu sazeb. V dubnu činil hypoteční průměr 2,88 procenta.
V květnu si v bankách sjednalo hypoteční úvěr 8103 klientů. Zájem o hypotéky tedy znovu roste. Smlouvu o hypotečním úvěru totiž uzavřelo o 910 lidí víc než v předcházejícím měsíci.
Pátý měsíc letošního roku také vzrostly i objemy půjček. Ty se vyšplhaly na 13,423 miliardy korun, což je proti dubnu růst o 1,5 miliardy korun.
Vzhledem k tomu, že akční nabídky bank jsou platné většinou nejen pro květen, ale i pro červen, očekává Fincentrum další snížení úrokových sazeb u hypoték, tudíž i další rekord.
"Klienti, kteří splácejí hypotéky za současné sazby a které navíc banky naučily, že si mohou říci o výraznou slevu, už nebudou ochotni přijmout pasivně jakoukoliv sazbu při budoucích vyšších úrovních," uvedl analytik Fincentra Josef Rajdl.
 

Banky se předhánějí v nabídkách

 
Banky se snaží klienty nalákat na výrazně nízké úrokové sazby. Například UniCredit Bank nabízí úrokovou sazbu 1,99 procenta ročně s dvouletou fixací. Přitom ty jednoleté se pohybují i kolem čtyř procent a tříleté jsou mírně pod tříprocentní hranicí.
Česká spořitelna uvedla historicky nejnižší sazbu hypoték na trhu. Navíc se stále snaží prodávat hypotéky přes Facebook, kde právě v rámci akce prodává hypotéky s úrokovou sazbou 2,38 procenta.
Všem, kdo se zaregistrují přes speciální aplikaci, garantuje úrokovou sazbu 2,68 procenta. Pokud se během dvou týdnů do akce zapojí více než 250 zájemců, sníží banka všem přihlášeným sazbu dokonce až na 2,38 procenta.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.