Hypotéky, úvěry a pojištění

Ceny hypoték spadly na dno. Průměrná úroková sazba se blíží dvouprocentní hranici

17.06.2015 12:51
U nově sjednaných hypotečních smluv klesla v květnu průměrná úroková sazba na 2,05 procenta.
Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově uzavřených smluv včetně refinancování.
Minimálně po dobu příštích několika měsíců jde o dno, pod které banky už pravděpodobně nepůjdou.
Průměrná úroková sazba u hypoték se v květnu přiblížila těsně nad dvouprocentní hranici, když u nově sjednaných smluv klesla na 2,05 procenta z dubnových 2,11 procenta. Jde o patnácté zlevnění u hypoték v řadě a samozřejmě i o nové rekordní minimum.
Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově uzavřených smluv včetně refinancování.
Je ovšem pravděpodobné, že minimálně na dobu příštích několika měsíců jde o dno, pod které banky už nepůjdou. Hypoteční a Komerční banka totiž už v půlce června oznámily mírné zdražení a další banky je zřejmě budou následovat.
Nečekáme, že by aktuální pohyb sazeb ovlivnil náš podíl na trhu, tvrdí Jeřábek z KB - čtěte ZDE
"Květnový pokles již nebyl tažen dalším snižováním sazeb u bank s nejnižšími sazbami, ale spíše dorovnáváním nabídek ze strany ostatních konkurentů. Od přelomu dubna a května dochází u delších sazeb k růstu ceny zdrojů na mezibankovním trhu," uvedl Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum. Zároveň dodal, že růst sazeb by neměl být strmý, když ho bude brzdit silný konkurenční boj.
Sledované banky sjednaly v květnu celkem 9077 hypotečních úvěrů za 16,488 miliardy korun. Průměrná výše hypotéky tak vzrostla na 1 816 423 korun.
Splátka této průměrné hypotéky s dobou splatnosti 20 let při nově uzavřené smlouvě vyjde zhruba na 9232 korun měsíčně. Před pěti lety, kdy Hypoindex hlásil sazbu 5,12 procenta, byla splátka u tohoto úvěru o zhruba 2870 korun měsíčně vyšší.
 
Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.