Hypotéky, úvěry a pojištění

Banky dál přitvrdí při schvalování hypoték a nově i ve spotřebitelských půjčkách. Úvěry pro firmy nezpřísní

23.01.2018 13:18

Banky budou v prvním čtvrtletí pokračovat ve zpřísňování podmínek pro poskytování půjček domácnostem.

Oproti minulým letům se nově zpřísní také podmínky pro dosažení spotřebitelských úvěrů.

Firmy, které si nyní vyřizují úvěr, budou ve výhodnější situaci než domácnosti.

Vyplývá to z šetření ČNB.

Banky dávají najevo, že zpřísní udělování úvěrů pro domácnosti, zatímco podmínky úvěrů pro firmy zůstanou beze změny. Ukazují to v pondělí zveřejněné výsledky šetření ČNB mezi tuzemskými finančními institucemi, které odráží, jak budou vypadat jejich kritéria při schvalování úvěrů v prvních třech měsících letošního roku.

Šetření probíhalo mezi 21 bankami, které mají rozhodující podíl na trhu.

U hypoték jde o pokračování trendu. Přísnější podmínky souvisí podle výsledků šetření nejen se zavedením tvrdších doporučení ČNB na omezování úvěrů na bydlení, ale i s růstem cen rezidenčních nemovitostí.

Banky také dávají najevo, že budou více zohledňovat celkové příjmy žadatele vůči měsíční splátce hypotéky a i jeho celkovému zadlužení, jak to po nich centrální banka ve svých doporučeních také požaduje.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/c1-66024340-banky-dal-pritvrdi-pri-schvalovani-pujcek-na-bydleni-a-nove-i-ve-spotrebitelskych-pujckach-uvery-pro-firmy-nezprisni

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.