Hypotéky, úvěry a pojištění

Banka nesmí sama zdražit paušál za úvěrový účet

06.01.2014 10:04

Praha - Jeden dílčí úspěch a jeden dílčí neúspěch zaznamenali v posledních dnech odpůrci bankovních poplatků za vedení či správu úvěrového účtu.
Finanční arbitr ČR nejprve rozhodl, že banka nesmí jednostranně zvýšit sjednaný poplatek během splácení úvěru (ačkoliv sama existence poplatku je v pořádku). Jednalo se o konkrétní spor klienta s GE Money Bank, který však může dát "návod" pro další tisíce klientů ve stejné situaci. Banka s rozhodnutím nesouhlasí a chce se proti rozhodnutí arbitra bránit u soudu.
Naopak neúspěchem z pohledu bojovníků proti spornému poplatku zatím skončil podnět, který České národní bance podal právník Petr Němec. Podle něj Česká spořitelna klame spotřebitele, když některé služby v ceníku prezentuje jako bezplatné, ale současně si je účtuje v rámci měsíčního paušálu. Česká národní banka se však rozhodla tímto podnětem nezabývat.
Největší "protipoplatková" iniciativa PoplatkyZpět.cz nyní věří, že se sporem o poplatky bude zabývat Ústavní soud. K němu začali klienti v prosinci posílat první ústavní stížnosti. U obvodních soudů zatím banky drtivě vítězí, aktuální skóre je 100:2.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=798789

Zpět

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.